pondělí 4. června 2012

Víkendová výprava na Javornici – dětský den 1. 6. – 3. 6. 2012   

           

Víkendové výpravy se zúčastnili: Róža, Romana, Kuba B., Alex, Honzík, Lukáš a Adélka

Večer za námi přijel Petr, a ráno zase odjel. V sobotu ráno za námi dorazila Anička a Večer do Mlečic za námi přijel Milča.

 

V pátek jsme se sešli v 16,00 na vlakovém nádraží. Vlakem jsme jeli do Kařezu, kde jsme přestoupili do autobusu do Zvíkovce. Ve Zvíkovci se přehnala dešťová přeháňka, a proto jsme raději chvíli počkali na zastávce, než přestane pršet. Potom jsem se pěšky vydali na Javornici.

Ubytovali jsme se v kuchyni a společně se 4. oddílem jsme nanosili dřevo na oheň. Upekli jsme si buřty a všichni si usušili boty a kalhoty.

Před spaním nám Petr s Róžou zahráli na kytary a potom jsme v kuchyni ve spacácích hráli karty s Pokémony.

Ráno po snídani jsme si zabalili a Romana nám udělala k obědu gulášovou polévku a pak jsme šli na dětský den na Kostelík.

Šermíři nám půjčili zbraně a brnění. Mohli jsme si zastřílet z luku. Prohlédli jsme si hasičská a vojenská auta.

 

 


 

 

                                                                                                                         

 

 

Každý dostal zmrzliny tolik, kolik chtěl. Byli tací, kteří ochutnali všechny příchutě. Po kreslící soutěži a rozdání výher (Adélka získala druhé místo), nám rytíři předvedli využití zbraní. Ukázali nám, jak se střílelo z hákovnice a z děl. Když ukazovali, jak se používala halapartna, požádali Alexe, aby dělal jezdce na koni. Za statečnost byl pasován na rytíře.

 


 

                           Po ukázce šermu následovali soutěže o ceny: Slalom s míčkem, hod míčkem, střelba z luku, běh s hasičským vybavením atd. potom nám hasiči předvedli vyprošťování řidiče a malé holčičky z havarovaného auta.

 

 

 

                           A nakonec za použití historické stříkačky jsme si mohli vyzkoušet, jak se stříkalo z požární hadice. Když dostal do rukou hadici náš oddíl, tak ti co včas neutekli, se mohli jít převléknout do suchého oblečení.

 

 

 

 

                           Po dětském dni nás Pája převezl k sobě do hostince v Mlečicích po ubytování v chatkách a večeři jsme si šli zahrát vybíjenou na hřiště a pak jsme šli již spát.

                           Ráno jsme vstávali poměrně dlouho, protože se nám moc v chatkách líbilo a byli jsme unavení z předešlého dne. Ke snídani byl připravený čaj a štrůdl. Zabalili si věci a šli jsme na procházku do blízkého lesa. Po procházce jsme chvíli ještě dováděli na dvoře, než nám Pája připravil oběd. Měli jsme kuřecí řízek a bramborovou kaši a většina si i přidala.


 

                           Po obědě nás čekal další dětský den se soutěžemi. Protože začalo pršet, tak se konal v hostinci. Hráli jsme člověče, kde jsme byli figurky mi, lepili jsme panáčka na špejli, zdobili jsme perníčky, stříleli vlaštovky, hráli zvukové pexeso a jezdili na koni. Protože nám již jel autobus, Pája slíbil, že nám ceny schová a Róža je nám předá na oddílové schůzce.

 

 

Róža